Marketing szeptany


W obrębie działań w social mediach oferujemy Marketing szeptany (buzz marketing, WoMM).Polega on na wywołaniu szumu, zazwyczaj są to pozytywne opinie konsumentów w odniesieniu do konkretnych marek. Ze względu na to, że internauci ufają obecnie coraz mniej reklamom, najefektywniejszą jej formą są komentarze na forach polecające produkt.
Nasze działania prowokują jedynie debatę na temat produktu, co sprawia, że nasze działania nie przekraczają granicy nieuczciwości.

Jak działa buzz marketing?

Konsumenci są coraz bardziej nieufni z powodu natłoku reklam. Wszelkie jawne formy promocji nie budzą ich zaufania, natomiast wysoko cenią sobie opinie swoich znajomych, rodziny czy też po prostu użytkowników Internetu, ze względu na to, że są bezinteresowne – w przeciwieństwie do reklam komercyjnych.  Użytkownicy decyzje wyboru przedmiotu, usługi poprzedzają wizytą na forum internetowym. Poszukują informacji o zadowoleniu lub jego braku wśród innych konsumentów, którzy wybrali dany produkt, usługę lub markę. 
Korzyści jakie płyną z wykorzystania buzz marketingu to przede wszystkim:


W ramach Marketingu szeptanego  zaczynamy od dokładnego poznania produktu/usługi, a dopiero później rozpoczynamy działania marketingowe, w ramach których oferujemy:


Nie da się ukryć, że obecnie to Internet kształtuje rynek oraz wpływa na nawyki konsumenckie. Narzędzie to pozwala na niestandardowe formy reklamy, które coraz częściej są jedyną alternatywą na pozyskania Klientów.